Konferencja

26 października
Warszawa
Skuteczność biznesowa funkcjonowania firmy w internecie

- relacje z prelekcji

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z zamieszczonymi relacjami z konferencji podsumowującej Program Profesjonalny Menedżer E-biznesu (PME), projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (PO KL 2.1.1).
Spotkanie odbyło się 26 października 2011r. w Warszawie. W konferencji wzięło udział 101 osób.


PROGRAM

Inauguracja spotkania. Podsumowanie projektu "Profesjonalny Menedżer E-biznesu"Celem spotkania było podsumowanie dwuletniej realizacji Programu PME, a także zaprezentowanie przydatnych zagadnień z zakresu marketingu internetowego. Konferencja Skuteczność biznesowa funkcjonowania firmy w internecie została zrealizowana z myślą o menedżerach i właścicielach firm, szczególnie usług profesjonalnych, które nie posiadają dużej wewnętrznej struktury marketingowej, a muszą się zmierzyć z wyzwaniami nowoczesnego marketingu interaktywnego.

Monika Nowacka-Sahin, Fundacja Obserwatorium Zarządzania


Cel: generowanie leadów biznesowych – strategia prowadzenia działańW budowaniu kontaktu marketingowego firmy gro środków jest przeznaczanych na etap wstępnego kontaktu handlowego, czyli znalezienie podmiotu faktycznie zainteresowanego naszą ofertą. Wychodzące akcje marketingowe są kosztowne i pochłaniają dużą część środków, jak i zasobów organizacji. Permission marketing pozwala omijać działania „akwizycyjne” i skupić się na pracy z już zidentyfikowanym klientem. Generowanie leadów biznesowych jest jednym z najbardziej efektywnych narzędzi marketingowych dla firm B2B.

Ireneusz Tomczak, Fundacja Obserwatorium Zarządzania


Cel: generowanie ruchu część 1 - zakup mediów i programy afiliacyjneProwadzenie dynamicznych akcji marketingowych w internecie wymaga od marketingowca zapewnienia odpowiedniej liczby użytkowników z zakładanej grupy docelowej, którzy odwiedzą stronę WWW danej akcji promocyjnej tzw. „landing page”. Wymaga to zarówno dobrego przygotowania nośników kampanii (banerów czy mailingów), a celem jest odpowiednia konwersja czyli klikalność. Koszt osiągnięcia odpowiedniego zasięgu, czyli dotarcia do oczekiwanej liczby klientów, zależy w dużej mierze od wyboru modelu reklamowego (CPM, CPC, CPA). Ich dobór ma diametralny wpływ na cele oraz prowadzenie kampanii marketingowej.

Michał Hejka, Afilo


Cel: generowanie ruchu część 2 - Umowy i modele rozliczeniowe w SEOWielu przedsiębiorców zastanawia się skąd się bierze magia rozliczeń za usługi pozycjonowania. W trakcie prelekcji zostaną przedstawione popularne modele rozliczeniowe stosowane w umowach o pozycjonowanie oraz wyłuszczone zostaną zapisy na które należy zwrócić szczególną uwagę. przykłady zostaną oparte o rzeczywiste umowy i realne stawki.

Artur Strzelecki, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Cel: monetyzacja ruchu, podnoszenie konwersji - Użyteczność formularzySprowadzenie użytkownika na stronę produktową (landing page) to nawet przy założeniu, że jest to osoba z wybranej grupy docelowej to połowa sukcesu. Teraz najważniejsze jest odpowiednie pokazanie naszego komunikatu tzn. oferty i pozwolenie mu w jak najprostszy sposób na dokonanie akcji. Akcją może być zakup, pobranie oferty za pozostawieniem danych, umówienie się na spotkanie – wszystko to co powoduje, że bliżej nie nazwany użytkownik internetu pozostawia swoje dane kontaktowe i tym samym daje nam możliwość bezpośredniego kontaktu i przejścia do drugiego etapu sprzedaży. Wyrażając zgodę na kontakt przechodzi do innej kategorii tzw. permission marketing, a siła skuteczności działania tkwi w dobrze przygotowanych formularzach i analizie konwersji.

Agnieszka Jedynasta, Fundacja Obserwatorium Zarządzania

 

Kontakt:

Agnieszka Żebrowska
Koordynator ds. szkoleń
tel.: 22 314 14 86
Email: wyślij wiadomość

 


Profesjonalny Menedżer E-biznesu
Organizator
Fundacja Obserwatorium Zarządzania
Realizator Projektu:
Fundacja Obserwatorium Zarządzania
ul. Wiertnicza 141 | 02-952 Warszawa
email: pme@obserwatorium.pl
tel.: +48 22 331 44 66 | fax.: +48 22 331 44 66